משלוח חינם בקניה מעל 299 ₪ **** (לא כולל מזרונים)

מצעים למיטת תינוקכידוע, קצב הגדילה של התינוק בשנתו הראשונה הוא מהיר שלא לומר מסחרר, וכך גם התפתחותו וצרכיו המשתנים. לכן בכל שלב חשוב לבחור במוצרים המתאימים ביותר לגילו ולמצבו ההתפתחותי. כאן רכזנו עבורכם המלצות וטיפים בנושא מצעים למיטת תינוק מאת צוות פריד.

 

מצעים למיטת תינוק בשלב הניו בורן

התינוק היה עטוף ברחם, מעורסל ומוגן כל כולו עשרים וארבע שעות ביממה, ולכן גם לאחר הלידה חשוב להמשיך את תחושת ההגנה העוטפת הזו ולאפשר לו לגדול ולהיפתח לעולם בהדרגתיות נעימה. בחודשים הראשונים חשוב במיוחד המגע והריח של אמא, במנשא או בחיבוק, ובזמן השינה מומלץ להניחו במקום עטוף ומוגן סביבו ועדיין לא במיטת תינוק רחבת ידיים. רבים בוחרים בעריסות שונות המעניקות את תחושת המוגנות הזו, ולכן בשלבים אלו מצעים למיטת תינוק הם מצעי העריסה.

 

העיקר האיזון

חשוב לשים לב לאיזון חום הגוף של התינוק, מצד אחד לעזור לו לשמור על חום גופו ומצד שני לא לחמם יתר על המידה, ולצורך כך לבחור בשמיכה מתאימה. כאשר התינוק כבר גדל, מתהפך ומסתובב מתוך שינה, מומלץ לבחור בשמיכת שק שינה שמצד אחד עוטפת ומחממת בצורה נפלאה, ומצד שני שומרת על בטיחות התינוק. הסכנה עם סמיכות היא שמא יכסו חלילה את הפנים, או שהשמיכה תועף הצדה והתינוק יתקרר. שק השינה מצויד ברתמות מיוחדות שממקמות אותו במיקום המושלם על גוף התינוק, ומשאירות אותו שם. 

 

בדים טבעיים ואיכותיים

כמובן שבכל הקשור למצעי מיטת תינוק, חשוב מאוד לבחור במצעים העשויים מחומרים טבעיים ונושמים דוגמת כותנה או במבוק. בד הבמבוק ניחן במספר יתרונות ייחודיים שהופכים אותו נפלא במיוחד כבד למצעי מיטת תינוקות. בין יתרונותיו הבולטים, עובדת היותו היפואלרגני ואנטיבקטריאלי באופן טבעי, וכן המגע העדין והרך האופייני לו, שרבים משווים אותו לזה של המשי. 

בגזרת הפרקטיות חשוב כמובן שהבדים מהם עשויים מצעים למיטת תינוק, יהיו כביסים במכונת כביסה וניתנים לייבוש במייבש הכביסה. מצעי תינוקות וילדים נוטים להתלכלך בקצב מסחרר כתוצאה מפליטות, חיתולים שמידי פעם נוזלים וכדומה, ולכן חשוב שהבד גם יהיה נדיף ויתייבש במהירות גם בתלייה באוויר הפתוח. בחודשי הניו בורן מומלץ להוסיף גם חיתול טטרה מתוח ומהודק מתחת לשולי המזרון למניעת תזוזה, שניתן להחלפה יומית.